June 14, 2021 08:05
Балкан

Тешка сообраќајка кај Заечар: Две лица загинаа во судар на мотор и автомобил

Две лица загинаа денеска околу 15.30 часот на патот Заечар – Параќин, кога се судрија мотор и автомобил „фиат“. Сообраќајната несреќа се случила на излезот од Заечар.

Жената која се наоѓала во автомобилот се здобила со тешки повреди, па била пренесена во локалниот здравствен дом.Екипи за брза помош, пожарникари и спасувачи се на терен.

AnimeFreak animefreaks website: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 3 (https://animefreak.ws/m/jbGG/ep-3)

ANIMEFLIX overlord animeflix: The Rising of the Shield Hero (Dub) (https://animeflix.nl/m/Ylyb) Episode 25