Македонија

Тетовскиот градоначалник Касами чистеше снег и мраз заедно со комуналните работници

Градоначалникот на Тетово Биљал Касами заедно со вработените на комуналното претријатие вчера навечер работеше во расчистување на снегот и мразот од тротоарите како и фрлање на сол. Од фотографиите споделени на социјалните мрежи се гледа како Касами заедно со директорот на ЈКП Тетово Нуредин Фетаи со лопати во раце копаат и отстрануваат снег и мраз од замрзнатите градски тротоари. Исто така им помогнаа на работниците во фрлање на сол.

-Додека сите на овие ниски температури се во своите домови, хероите на градот се грижат за јавните простори. Вечерва заеднички ги исчистивме тротоарите од снегот и мразот создаден од ниските температури .Безбедноста и слободното движење на граѓаните е наша должност, истакна Биљал Касами.

Градоначалникот пред два дена на вработените во Комунална хигиена им вети нови униформи и опрема за работа, повисоки плати и подобр услови за работа во нивните простории.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

dubbed anime Attack on Titan

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

animeheaven app Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

AnimeHeaven How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

Attack on Titan (Dub)