November 15, 2019 12:18
Хроника

Тетовец фатен со екстази

На 14.10.2019 околу 21.30 часот  полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода А.М.(32), Х.Ц.(25) и В.Д.(25), сите од Гостивар, затоа што при нивен личен и преглед на возило „опел астра“, во кое биле тројцата, била пронајдена марихуана и таблети екстази.

По документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Нови вести

Приведен турски државјанин на „Деве Баир“ поради фалсификат зелен картон

Igor

Возач скокнал од товарно возило откако изгубил контрола над воланот

Igor

По пожар во импровизирана барака најдено изгорено машко тело

Valentina