November 27, 2021 17:49
Хроника

Тетовец уценувал момче со компромитирачки фотографии, со парите си купувал дрога

На 19.10.2021 околу 16.40 часот на ул.„Борис Кидрич” во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Б.Ш.(26) од Тетово.

Истиот е приведен поради сомнение дека во повеќе наврати го уценувал 23-годишниот Д.Ш., исто така од Тетово, дека ќе објави компромитирачки информации и фотографии, за што од него подолго време барал и добивал пари. При лишувањето, на Б.Ш. му била пронајдена и марихуана.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово за целосно расчистување и документирањена случајот, по што против него ќе бидат изготвени соодветни поднесоци.

https://4anime.biz 4anime reddit

Rave Master (https://wcostream.cc/m/gym) Episode 51

Website https://kissanime.mx: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - Sibling's Bond (Dub) kissanime Episode Full anime online

AnimeFreak: EDENS ZERO (Dub) anime episode 12 online free at https://animefreak.ws vinland saga animefreak

Website https://animebee.to: Watch Your Light: Kase-san and Morning Glories animebee Episode Full kissanime