December 15, 2019 05:53
Хроника

Тетовец со „голф“ удрил во паркиран автомобил и загинал

Жител на тетовски Челопек загина кога со својот автомобил удрил во паркирано возило, информираше МВР.

-На 11.07.2019 година околу 09.30 часот во Челопек, С.И.(56) од селото, управувајќи „фолксваген голф“ удрил во паркирано патничко возило. По незгодата, С.И. бил пренесен во Клиничкиот центар Тетово, каде била констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството. Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово, велат од МВР.

Нови вести

Врховниот суд потврди дека Вранишковски перел пари

Igor

При пожар во стан маж потешко повреден, 10 лица затруени од чадот

Valentina

Спасовски негира дека имал редовни контакти со обвинетиот Јовановски

Valentina