June 23, 2021 06:53
Спорт

Тер Штеген нема да брани на ЕП

Голманот на Барселона, Марк-Андре тер Штеген потврди дека поради операција нема да може да биде дел од Европското првенство.

Тер Штеген во четврток во Малме, треба да го оперира коленото, поради тоа го откажа настапот на ЕУРО 2020.

„Тажен сум што ќе го пропуштам Европското првенство и за првпат по многу години ќе бидам навивач за мојата земја од дома. Се надевам дека ќе го освоиме пехарот“, рече голманот кој бранеше за Германија против Македонија.

Но, оваа вест не е голем удар за Германија ако се знае дека прв голман на оваа репрезентација е Мануел Нојер, а како замена го имаат Бернд Лено.

AniWatch anime online: I Shaved. Then I Brought a High School Girl Home. Episode 6

AnimeDao watch anime dub: Watch Jujutsu Kaisen (TV) Episode 16