October 23, 2021 00:35
Спорт

Тери се повлече од стручниот штаб на Астон Вила

Поранешниот дефанзивец на англискиот фудбалски премиерлигаш Челзи, Џон Тери го напушти стручниот штаб на Астон Вила.

– За мене беше голема чест и привилегија да ги поминам последните три години во Астон Вила. Сега е вистинското време да донесеме исклучително тешка одлука и да продолжиме понатаму, изјави Тери.

Англичанецот се приклучи на Астон Вила во 2017 година и стана капитен на тимот, играјќи 32 натпревари во една сезона. Тој се врати во клубот една година подоцна, станувајќи помошник тренер на Дин Смит.

Website https://4anime.biz: Watch Doraemon (2005) 4anime Episode 643 4anime kakegurui

AnimeDao: Dokushin Apartment Dokudami-sou anime episode 3 online free at https://animedao.nl animedao softonic

Animepahe: Monster Girl Doctor (Dub) anime episode 12 online free at https://animepahe.cc anime online

Website https://animekisa.in: Watch Sasami Magical Girls Club animekisa Episode 13 watch anime

Zippyshare: https://www.zippyshare.com/Kissanimemx

Scholar google: https://scholar.google.com/citations?hl=vi&user=rC2XXE4AAAAJ