June 23, 2021 08:38
Спорт

Терзиќ е најмлад тренер во 21 век кој го освоил Купот на Германија

Борусија Дортмунд го победи РБ Лајпциг со 4:1 во финалето на фудбалскиот Куп на Германија одиграно синоќа во Берлин.

Тренерот на „црно-жолтите”, 38-годишниот Един Терзиќ стана најмладиот тренер во 21 век кој го освоил овој турнир.

За одбележување е дека кога Вердер Бремен го освои фудбалскиот Куп на Германија во 1999 година,  тренерот на клубот од Бремен, Томас Шаф, во тоа време имаше исто така 38 години.

WCOStream wcostream hunter x hunter: Watch The Promised Neverland Episode 5

AnimeHeaven animeheaven bleach: Dr. Stone (Dub) (https://animeheaven.pro/m/eJDr) Episode 24