June 14, 2021 08:09
Македонија

Теретаните и фитнес центрите од утре може да започнат со работа

Вежбалните, фитнес центрите и теретаните може да отпочнат со вршење на својата дејност во објектите, почнувајќи од 12 мај 2021 година, одлучи Владата на денешната седница.

Фитнес центрите, вежбалните и теретаните по пауза од два месеци од утре може да ги отворат своите врати.

Исто така владата одлучи полицискиот час да започне точно на полноќ а да трае само четири час во текот на ноќта.Олабавувањето на мерките се должи на намалување на новозаразени и починати од Ковид-19.

AnimeTV anime tv shows on netflix: Dr. Stone: Stone Wars (https://animetv.cc/m/NLqo) Episode 11

GoGoAnime gogoanime dororo: Watch Attack on Titan (Dub) Episode 1