October 19, 2021 03:54
Македонија

Теренската вакцинација продолжува утре во 31 населено место

Теренската вакцинација продолжува и утре во 31 населено место. Вакцинацијата, како што соопшти попладнево Министерството за здравство, ќе се одвива во следниве населени места:

Тетово – Боговиње, Ново Село, Селца, Кече

Берово – Мачево

Гостивар – Балиндол, Турчане

Свети Николе – Павлешенци, Ѓуѓанци

Струмица – Василево

Неготино – Вешје, Д.Дисан

Пробиштип – Стрмош

Кочани – Грдовци

Кичево – Другово, Србјани, Пополжани, Манистирско Доленци

Битола – Беранци, Д.Српци, Лознани, Вашарејца, Новоелани, Ивањевци, Свето Тодори, Подино, Трновци

Македонски Брод – Брезница, Близанско, Тажево

Велес – Оризари

Од Министерството за здравство посочија дека секојдневно информираат преку соопштенија за денот и местата за теренско вакцинирање за Ковид-19.

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeHeaven: Dokushin Apartment Dokudami-sou anime episode 3 online free at https://animeheaven.pro dr stone anime heaven

WCOStream: Pokemon XY&Z: Subete no Nazo wo Tokiakase! anime episode Full online free at https://wcostream.cc watch anime free

Utopa (https://aniwatch.pro/m/A5Ko) Episode Full

Pastebin: https://pastebin.com/u/animeflixnl

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/animeflixnl