December 10, 2022 00:58
Хроника

Тепачка меѓу вработени во ресторан во Скопје

На 22.09.2022 во 17.00 часот во СВР Скопје, М.М.(33) од Скопје пријавил дека пред влез од угостителски објект на подрачјето на Центар во Скопје, каде е вработен, бил физички нападнат од Д.Л.(40) од Скопје, исто така, вработен во објектот.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.