January 17, 2020 17:47
Хроника

Тепачка и нападнат полицаец во Куманово

На 11.08.2019 година во 20,30 часот во Куманово на улицата “Октомвриска Револуција“ по претходна пријава, во кафе бар, Е.А.(22) од Куманово физички нападнал полициски службеник. Насилникот е приведен во полициска станица за натамошна постапка.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.А.(59) и С.А.(20), двајцата од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 30.07.2019 година околу 14,00 часот во Куманово на улица „Димитрије Туцовиќ“, пред угостителски објект, по претходна вербална расправија, пријавените заедно со уште едно непознато лице, физички го нападнале Е.В.(24) од  Куманово,  при што со тврд предмет му нанеле повреди.

Нови вести

Уапсен Емил Јакимовски

Igor

На Табановце пронајдени мигранти во товарен воз од Грција за Унгарија

Igor

Со лажен профил, закани и уцени, тетовец сакал да принуди 46-годишна жена да му биде љубовница

Igor