April 19, 2019 23:13
Хроника

Тепачка во Скопје за сообраќај, едно лице завршило во болница

Тепачка во Скопје за сообраќај, едно лице завршило во болница

Вчера во 17.20 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „Љубљанска“ бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу Ф.В.(18), С.В.(30) од една страна и Б.Х.(45) и И.Ѓ.(23) од друга странаБ.Х. се здобил со телесни повреди констатирани од страна на лекар од Градската општа болница „8-ми Септември“.

До нарушувањето на јавниот ред и мир дошло поради претходна вербална расправија околу давање првенство на минување во сообраќајот.

Се работи на расчистување на случајот.

Нови вести

Градежник паднал од покрив на црква и тешко се повредил

Daniela

Со фалс диплома за средно се вработил како возач

Daniela

Обвинение за разбојник кој вооружен ограби казино во Гевгелија

Daniela