August 18, 2019 21:47
Хроника

Тепачка во дискотека во Тетово

Полицијата поднесе кривична пријава против две лица на возраст од 18 и 17 години, двајцата од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство’’.

„На 7 април во дискотека во Тетово пријавените физички го нападнале прво Ј.И.(23) а потоа и Ѓ.Ј.(23) кој се обидувал да ги спречи пријавените во физичкиот напад“, соопштија од Министерсвото за внатрешни работи.

Нови вести

И авионите гаснеа во Пинтија, пожарникарите ноќва ќе дежураат

Igor

Ставен под контрола пожарот кај Пинтија, пријавен нов во Сопиште

Igor

Се запали бугарски камион во близина на Деве Баир

Igor