January 16, 2022 21:19
Спорт

Тен Хаг претставил концепт за „воскреснување“ на Манчестер јунатед

Актуелниот тренер на холандскиот Ајакс, Ерик тен Хаг ја претставил својата концепција како да го „воскресне“  трофејниот англиски фудбалски премиерлигаш Манчестер Јунајтед кој се соочува со кризен период, пренесуваат медиумите на Островот. Според информациите  од Острово, 51-годишниот холандски фудбалски стручњак започнал преговори со раководството на клубот од „Олд Трафорд“ и ги запознал со своите методи на работа.

Јунајтед е во потрага по нов тренер откако викендов му врачи отказот на Оле Гунер Солскјер. Трофејниот француски стартег Зинедин Зидан кој е без ангажман по заминувањето од Реал Мадрид веќе ја одбил понудата на „црвените ѓаволи“, па како главни кандидати за испразнетото прво место на тренерката клупа кај „црвените ѓаволи“ покрај Тен Хаг се уште Маурисио Покетино и Брендон Роџерс.

anime to watch. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 17

dubbed anime ANIMEFLIX Josee, the Tiger and the Fish

ANIMEFLIX Attack on Titan Season 3 Part 2

ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba