October 17, 2019 16:39
Хроника

Телото на Захариев го пронашле лекарите од Брзата помош – полицијата ќе истражува кој се јавил

Телото на Захариев го пронашле лекарите од Брзата помош – полицијата ќе истражува кој се јавил

Телото било пронајдено од Итната медицинска помош која по телефонски повик се упатила на местото на настанот и го пронашла веќе мртвото момче. Лекарите веднаш констатирале смрт.

Младо безживотно тело син на екс- градоначалникот на Штип, Илчо Захариев, утрово околу 9:45 било пронајдено мртво во својата вила во село Ѕвегор, Делчевско.

Десет минути по екипата на Итната медицинска помош пристигнале двајца инспектори и јавен обивнител. Подоцна е утврдено дека се работи за лицето со иницијали А.З.
Од  полицијата најавија дополнителни информации за трагичниот настан.

Нови вести

Дилер на амфетамин фатен кај браната во Кочани

Igor

Ограбена црква во Ѓорче

Igor

(Видео) Камион се заби во автобус на ЈСП, повредени пет лица

Igor