August 15, 2022 17:28
Свет

Тела на 22 млади се откриени во ноќен клуб во Јужна Африка

Во ноќен клуб во пристаништето во источен Лондон во Јужна Африка се откриени тела на 22 млади луѓе, соопшти денеска локалната полиција.
Жртвите се на возраст меѓу 18 и 20 години, изјави полицискиот претставник Тембинкоси Кинана, додавајќи дека во тек е истрага за околностите во кои тие настрадале.

Телата се пронајдени во клуб во населбата Синери Парк.

На социјалните мрежи кружат фотографии од клубот на кои се гледаат телата на жртвите без видливи повреди.

Голем број луѓе се собраа недалеку од клубот во Источен Лондон, милионски град   на околу 700 километри јужно од Јоханесбург.

sunwin

game bài sunwin sunwin sunwin club

tải sunwin

sunwin

tải sunwin