Свет

Тела на четири деца пронајдени по пожар во куќа во Русија

Телата на четири деца се пронајдени откако избувнал пожар во приватна куќа во село во регионот Свердловск во Русија.

Во пожарот се повредени уште четири лица, од кои две се деца.

Портпаролот на регионалниот оддел на руското Министерство за вонредни ситуации изјави дека е можно друго дете да е под урнатините.

„ Пожарникарите пронајдоа тела на четири деца. Според соседите, можно е друго дете да е под урнатините. Потрагата продолжува “, рече портпаролот, како што пренесе ТАСС.

Тој додаде дека пожарот избувнал рано утрово.

4Anime anime sites: Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full

AnimeDao animedao anime list: Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai (https://animedao.nl/m/jRNN) Episode 13