January 30, 2023 02:13
Свет

Тела на четири бебиња пронајдени во куќа во Бостон

Во куќа во САД пронајдени се тела на четири бебиња, јавуваат американските медиуми. Едно од телата е пронајдено во замрзнувач, соопшти локалната полиција.

На 17 ноември полицијата одговори на пријавата дека дом во јужен Бостон бил окупиран, а моментно не е јасно кој повикал полиција.

Полицијата на местото на настанот пронашла „нешто што личи на човечки фетус или доенче“.

Следниот ден, 18 ноември, детективите пронајдоа уште човечки останки за кои беше утврдено дека се две момчиња и две девојчиња (вклучувајќи го и откривањето на останките претходниот ден). Едно од нив било во замрзнувач.

Врз телата е извршена обдукција, а се чекаат резултатите од неа, соопшти полицијата.

Полицијата не идентификува потенцијални осомничени. Детективите за убиства продолжуваат да го истражуваат инцидентот заедно со канцеларијата на окружниот обвинител на округот Сафолк, соопшти полицијата, пренесе „Индекс.хр“.