January 29, 2022 08:05
Спорт

Тежок испит за Вардар на гостувањето кај Кил

Македонскиот повеќекратен и европски двократен ракометен првак Вардар вечерва (20.45 часот)  во рамките од 9. коло во групата А од елитното клупско натпреварување Лигата на шампионите ќе му гостува на германксиот Кил. Тежок испит за „црвено-црните“  кои имаат низа од пет порази во ЛШ. Шансите да го прекине овој тренд на порази за Вардар се мали, но избраниците на тренерот Веселин Вујовиќ нема предвреме да се предадат. Вујовиќ нема да може да смета за вечераниот меч на голманот Борко Ристовски кој се уште не е опоравен од повредата како и на средниот бек, Анте Гаџа кој има вироза. На нивното место, во тимот се Али Сафар како и Јоел Куни Моралес кој го пропушти последниот натпревар за Вардар во ЛШ.

 

Првиот меѓусебен натпревар  во групата А сезонава кој се играше во Скопје заврши со триумф на германскиот тим од 26:20.

 

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime streaming My Hero Academia Season 2 (Dub)

watch animes Attack on Titan Season 2

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

Josee, the Tiger and the Fish

AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime