February 2, 2023 03:25
Хроника

Тежок инцидент се случил во Маџари: 17 годишна девојка доби струјен удар од вагон

Тежок инцидент се случил во Маџари, на железничката станица. Медиумите јавуваат дека 17 годишна девојка со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во ургентниот центар, откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над вагон од воз.

Девојката е во свесна состојба и е на одделението КАРИЛ.

Според Канал 5, деовојката била качена на еден од вагоните на железничката станица Маџари каде дошло до струен удар при што се здобилеа со повреди. На местото на настанот пристигнале полициски службеници.

Истрагата се уште е во тек, а според нефицијалните информации девојката се качила на вагонот за да снима ТИК ТОК видео.

Поврзани вести

Македонија – земја со најголем опфат на корисници на субвенционирана цена на струја од земјите во регионот

blink

Битиќи: Секое домаќинство годинава е субвенционирано за по 21.000 денари за електрична енергија

blink

Битиќи: Директорите кои не плаќале сметки за струја ќе бидат повикани на одговорност

admin