September 15, 2019 08:12
Свет

Таткото на Асанж: Тој наскоро ќе биде доволно добар да ја напушти затворската болница

По наглото губење на тежината, Џулијан Асанж се стабилизира и тој наскоро ќе биде доволно добар да ја напушти затворската болница, изјави неговиот татко Џон Шиптон, откако го посети вчера во затворот Белмарш во Лондон.

Основачот на Викиликс пред неколку недели беше преместен во медицинското одделение во затворот по изненадно и драматично губење на тежината поради болест, пишува „Сиднеј Морнинг Хералд“, не наведувајќи за каква болест се работи.

Нови вести

(Видео) Индиската полиција запре преполн автобус со 120 ученици во и на него

zane

Првата пловечка нуклеарна централа стигна на својата цел

zane

(Видео) Ужасни последици од невремето во Шпанија: Обилните врнежи однесоа шест животи

zane