October 18, 2021 11:49
Спорт

Таткото на Аке почина непосредно по неговиот гол првенец во Лигата на шампиони

Фудбалерот на англискиот првак Манчестер сити, Натан Аке сподели денеска со јавноста дека неговиот татко починал во средата само неколку минути откако 26 – годишниот фудбалер го постигна својот прв гол во кариерата во Лигата на шампиони.

– По тежок период вчера го постигнав својот прв гол во Лигата на шампиони, а само неколку минути подоцна мојот многу тешко болен татко почина мирно, во присуство на мојата мајка и мојот брат. Можеби така требало да биде, секогаш беше горд и среќен кога ме гледаше како играм, објави Аке на социјалните мрежи.

Холандскиот напаѓач кариерата ја почна во Челзи, а во редовите на Манчестер сити дојде на почетокот на оваа сезона од Бурнмут.

За холандската репрезентација Аке досега одигра 22 натпревари и постигна два гола.

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

AnimeFreak: Puella Magi Madoka Magica the Movie: Rebellion anime episode Full online free at https://animefreak.ws watch anime free

AniWatch: Oreshura anime episode 13 online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

Watch Samurai Gun (Dub) Episode 12

Nccal gov: https://www.nccal.gov.kw/boards/topic/1470/wwwvulnwebcom/page/77#8155

Webwiki: https://www.webwiki.com/kissanime.mx