June 26, 2022 16:20
Македонија

Таравари нов потпретседател на Алијансата за Албанците

Претседателството на партијата синоќа (09.05.2022) го одржа првиот состанок, по Вториот конгрес и по седницата на Собранието. Со новите промени во партиската организација Со новите промени во партиската организација Алијансата за Албанците ќе има само еден потпретседател, а членовите на Претседателството едногласно одлучија за потпретседател да биде избран Арбен Таравари. Останатите партиски тела ќе се избираат на следните седници на претседателството. ќе има само еден потпретседател, а членовите на Претседателството едногласно одлучија за потпретседател да биде избран Арбен Таравари. Останатите партиски тела ќе се избираат на следните седници на претседателството.

На оваа средба беше одлучено конкурсот за кандидати за претседатели на ограноците на АА да биде објавен од 16 до 23 мај.

„Ги охрабруваме секој кој верува дека ги има соодветните вештини и визија да ги води локалните ограноци на АА, да се пријави и да стане дел од натпреварот”, рече претседателот на АА, Зиадин Села во пресс конференцијата по состанокот.

Претседателот Зиадин Села на прес-конференција ги соопшти партиските позиции за последните случувања за кои станало збор и на вчерашната средба.

go88 ơ my go88 ở đâu go88 rút tiền trong bao lâu

sunwin net tải sunwin tài xỉu online sunwin đánh cho iphone