December 2, 2022 10:53
Македонија

Таравари во моментов на аеродром, ја напушта земјата !?

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, наводно вечерва е виден на аеродромот и отпатувал во Турција, односно во Истанбул, јавува ТетоваСот.

Како резултат на нерушењето на Владата, на социјалните мрежи повторно почнаа да бараат оставка од лидерот Зијадин Села за последниот дебакл, наведува порталот.