January 19, 2021 05:45
Магазин

Бубњарот на Амадеус бенд ја изгуби битката со коронавирусот на 45 годишна возраст

Тапанарот на популарната српска музичка група Амадеус бенд, Бојан Златановиќ, попознат под прекарот Токан, почина по борба со коронавирусот.

Бојан ја загуби битката на 45-годишна возраст, а музичкиот свет остана во шок по оваа тажна вест.

Пејачот Дарко Филиповиќ преку својот Инстаграм профил се прости од Токан, кој објави црно-бела фотографија од него со шокантни зборови:

„Брат, сè што знам е дека повторно ќе се сретнеме некаде… Р.И.П.“- напиша Филиповиќ.

Attack on Titan: Lost Girls (https://kissanimeonline.com/m/QVmd) Episode 3 at KissAnime kissanime my hero academia

By the Grace of the Gods (Dub) Episode 12 at AnimeHeaven animeheaven unblocked