October 22, 2021 10:55
Свет

Талибанците ги назначија преостанатите членови на владата, нема ниту една жена

Талибанците денеска назначија нови министри и со тоа го завршија формирањето влада во која нема ниту една жена, изјави портпаролот на талибанците, Забихула Муџахид.
Три недели по преземањето на власта во Авганистан, талибанците на 7 септември назначија некои членови на владата.
Министерски позиции добија личности кои се истакнаа во изминатите 20 години во борбата против САД и нивните сојузници.
Новиот премиер Хасан Акунд ја предводеше талибанската влада во последните неколку години од нивното владеење во Авганистан.

Website https://kissanime.mx: Watch The Morose Mononokean (Dub) kissanime Episode 13 assassination classroom kissanime

Watch Miss Monochrome The Animation Episode 13

Website https://animeheaven.pro: Watch The Tale of the Princess Kaguya (Dub) animeheaven Episode Full my anime heaven

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Qiita: https://qiita.com/kissanimemx

Crokes: https://www.crokes.com/animefreakws/profile/