Македонија

Талески во „Топ тема“: Дел од лошите последици ќе ги надминеме со влезот во НАТО

Кога ќе заврши ратификацијата на протоколот во Холандија, Шпанија, Исланд и Франција може да се смета дека ние сме следната 30-та полноправна членка на НАТО. Ратификацијата на членството во НАТО ќе заврши со  потпишување  на Вашингтонскиот договор во македонското Собранието. – појасни Дане Талески национален координатор за НАТО вечерва во „Топ тема“ на Телма ТВ.

Не може да станеме членка на НАТО пред Шпанија да го ратификува протоколот, а знаеме во каква внатрешна состојба е Шпанија. Да се надеваме дека тоа нема да ги закочи реформите. – рече Илија Димовски, шеф на парламентарната делегација во НАТО.

Димовски, како и многу пати досега, потенцираше дека соджината на Преспанскиот договор е со катастрофална содржина, но сепак тој се гордее што, како што рече, неговата  партија е прва која се залагала за влез во НАТО.

Со одлуката од Брисел која е неправедна и нефер нас ни е направена голема неправда и тоа е факт. Дел од лошите последици ќе успееме да ги надминеме со влезот во НАТО. Со НАТО ќе успееме во рамки на регионот да се позиционираме како темел на безбедноста. – рече Талески.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime to watch AnimeFreak Dragon Ball Super

old animefreak Your Name.

SK8 the Infinity Episode 5

anime freak site AnimeFreak Dragon Ball (Dub)

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

tải go88