September 24, 2021 08:33
Спорт

Таеквондистка од Чиле е првата спортистка суспендирана од Олимпијадата поради коронавирус

Фернада Агире од Чиле е првата натпреварувачка која ќе ги пропушти Олимписките игри во Токио поради коронавирус. Таеквондистката доби позитивен тест и е изолирана.

Чилеанскиот олимписки комитет известува дека Агире добро се снаоѓа, но таа нема да може да се натпреварува во Токио бидејќи се соочува со десетдневен карантин.

Олимписките игри во Токио почнуваат на 23 јули. Турнирот во таеквондо ќе започне на 24 јули. 

AnimeTV: Gourmet Girl Graffiti anime episode 12 online free at https://animetv.cc all anime tv shows

AnimeKisa: Kamui no Ken anime episode Full online free at https://animekisa.in watch anime online

Website https://4anime.biz: Watch Little Busters! 4anime Episode 26 one piece 4anime

Watch anime online for free at KissAnime kiss kiss anime

Mootools: https://mootools.net/forge/profile/gogoanimebe

Pastebin: https://pastebin.com/u/kissanimemx