November 27, 2021 18:28
Магазин

Таа ме контролира целиот мој живот, вели ќерката на Мадона

Лурдес Леон, ќерката на поп иконата Мадона, тврди дека нејзината мајка сака да ѝ го контролира животот.

Најстарата ќерка на поп иконата разговараше со актерката Деби Мазар, долгогодишната доверлива личност на Мадона. Разговорот за нејзиното воспитување беше објавен во списанието Interview Magazine во четвртокот.

„Мајка ми е контролирачка наказа како родител и ме контролира целиот мој живот“, ѝ рече 25-годишната Лурд на Мазар во интервјуто. „Требаше да бидам целосно независна од неа штом завршив средно училиште.“

Манекенката рече дека стекнала чувство на независност откако почнала да плаќа за факултет и за стан, навлегувајќи во детали за нејзиното воспитување.

Таа тврди дека нејзината мајка инсистирала во кариерата да се разграничи од манекенството.

„Мајка ми е многу упорна да ме натера да размислувам за она по што сакам да бидам позната надвор од мојот изглед “, рече таа. „Тоа не е она по што сакам луѓето да ме паметат. Не е реално.“

„Финансиски, манекенството е паметна одлука. Уживам во кампањите што ги правам, така што не сум само модел, сама по себе.“

AnimeFreak: Interspecies Reviewers anime episode 12 online free at https://animefreak.ws dubbed anime

AniWatch: Combining Squadron Mechander Robo (Dub) anime episode 29 online free at https://aniwatch.pro aniwatch

KissAnime: Tweeny Witches: Alice Adventures (Dub) anime episode 6 online free at https://kissanime.mx kissanime one piece

AnimeKisa: Gudetama anime episode 300 online free at https://animekisa.in animekisa

Battle Athletes Victory (https://animepahe.cc/m/bNaE) Episode 26