September 23, 2019 13:29
Музика

Суперхикс со новото видео и сингл „Модерна љубов“ се враќаат назад кон корените

Суперхикс на 3-ти март 2019 година во МКЦ, Скопје, на свој начин ќе прослават 25 години од својот прв настап во некогашниот Доорс во Дебар Маало, Скопје. Банда инструментале на истиот ден, 03-ти март, во 1994 година за прв пат го размрдаа Скопје.

Тие во целото свое постоење се поклонуваат на специфичниот ритам и музика кои го исполнуваат секој кој ќе ги слушне „Раде“, „Африка“, „Глупави песни“, и многуте други. Својот раст и својот развој, задржувајќи го тоа што секогаш ги прави тоа што се, Суперхикс го негуваат и во „Модерна љубов“, сингл чие видео денес излезе во јавност и може да се види и слушне на:

Видеото и песната „Модерна љубов“ се снимени во студиото „Тра ла ла“ на Мите Димовски од Скопје и за прв пат како редовен и нов член на бендот учествува и Стефан Алексовски на клавијатури.

Суперхикс се враќаат верни на својот стил и посветени на музиката пред својата 25 годишнина.

Картите за настапот во МКЦ се на работ на распродавање и за тие кои што сакаат да го почуствуваат тоа што само Суперхикс може да го понуди немаат уште многу време.

Нови вести

Распродаден концертот „Rock the opera“, закажан и втор

Daniela

Џексон им давал накит на момчињата како награда за секс

Daniela

Аксел Роуз сними нова песна по 10 години

Filip