November 27, 2021 04:35
Македонија

Судскиот совет ќе го испита постапувањето на скопска апелација за Еуростандард

Судскиот совет ја известува јавноста дека, како и во многу други предмети, така постапува и по предметот со штедачите во Еуростандард банка заведен под број ТСЖ.бр.1554/2021, за кој неодамна Апелациониот суд Скопје донесе одлука.

-Со оглед дека во јавноста се појавија информации поврзани со случајот, поконкретно дека советот на Апелациониот суд донел одлука за еден ден во врска со жалбата на групата штедачи, Судскиот совет информира дека се преземаат мерки за утврдување на фактичката состојба. Координаторот за Апелационен суд Скопје, од редовите на Судскиот Совет, на денешната седница беше задолжен да го испита предметот и начинот на постапување од страна на Советот на Апелациониот суд Скопје велат од Советот.

Watch A Certain Scientific Accelerator (Dub) Episode 12

Website https://animepahe.cc: Watch Tamayura: Sotsugyou Shashin Part 2 - Hibiki animepahe Episode Full dubbed anime

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Digimon Data Squad (Dub) (https://animefreak.ws/m/bO7X) Episode 48

TwistMoe: Saint Seiya: Warriors of the Final Holy Battle anime episode Full online free at https://twistmoe.net gogoanime