April 11, 2021 12:45
Балкан

Судот во Софија утре одлучува дали ќе го затвори Индиецот кој се заканувал во авионот на „Ер Франс”

Судот во Софија утре ќе треба да донесе одлука дали ќе го задржи притворениот индиски државјанин, кој се обиде да влезе во пилотската кабина на авионот на „Ер Франс”, што вчера патуваше на релацијата од Париз за Делхи, јави Бугарската национална телевизија (БТВ), апренесе дописникот на МИА од Софија.

Утре, исто така, се очекуваат да пристигнат и резултатите од тестовите за присуство на алкохол и лекови во крвта на патникот, а форензичките прегледи да ја утврдат менталната состојба на човекот.

На Интернет се појавија и снимки од авионот, направени од еден од патниците. Од описот под видеото станува јасно дека Индиецот ги навредувал патниците и екипажот и удрил во еден од стјуардите. Според авторот на видеото, Индиецот се заканувал дека ќе ги убие. Доколку биде прогласен за виновен, патникот може да се соочи со казна од пет до 10 години затвор, согласно бугарските закони.

Агресивниот патник беше уапсен и обвинет од Обвинителството во Софија.s

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 26 at website https://4anime.biz persona 4 the animation anime

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 24 at website https://kissanimeonline.com watch animes

AnimeDao