November 30, 2021 10:27
Хроника

Судијката Јанчулевска Михаиловска ќе го води судењето за „Шпански Скали”

– Согласно бројот на активни предмети во работа во одделите на Основниот кривичен суд Скопје, како и во Одделението за организиран криминал и корупција, како и бројот на судии кои постапуваат по предметите, со одлука на претседателот на судот направена е промена во годишниот распоред за работа на судиите, информираа денеска од Кривичен суд.

– Судијата Фанка Јанчулева Михаиловска од Одделот Кривично полнолетни е распределена да постапува во Одделението за организиран криминал и корупција, со што ќе ја превзема римската ознака, односно предметите по кои досега постапуваше судијата Владимир Туфегџиќ, кој беше разрешен по негово барање, соопштуваат од  Кривичен суд и додаваат дека меѓу предметите кои ги презема новиот судија во одделението е и предметот познат како „Шпански скали” за кој расправата е насрочена за 20 октомври. Исто така, судијката Јанчулева Михаиловска, ќе го води судењето за предметот „Еразмус” за кој расправата е насрочена за 2 ноември.

Code Geass: Akito the Exiled - The Wyvern Divided (Dub) (https://animeflix.nl/m/5Jp1) Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch Hayate the Combat Butler: Can't Take My Eyes Off You animeheaven Episode 12 animeheavenru

Neuro: Supernatural Detective (https://animebee.to/m/5g54) Episode 25

AnimeDao: Virtua Fighter anime episode 25 online free at https://animedao.nl haikyuu animedao

AnimeKisa: Samurai X DVD-BOX Special Ending anime episode Full online free at https://animekisa.in dubbed anime