October 26, 2021 00:40
Македонија

Судењето за случајот „Титаник” се одложи за 30 септември

По предлог на јавната обвинителка Лиле Стефанова, денешното рочиште за случајот „Титаник” се одложи за 30 септември. Причина за ова барање на обвинителката Стефанова, беа разните поднесоци на одбраната за кои побара време за да ги разгледа.

Воедно, судењето за овој предмет е вратено од почеток поради тоа што еден член од поротата наполни 60 години. Првично, во оваа постапка, која трае од 2018 година беа сослушани над 200 сведоци.

Предмет на ова судење е незаконското финасирање на ВМРО-ДПМНЕ, повреда на избирачкото право и други кривични дела поврзани со изборните процеси во 2011, 2012 и 2013 година.

Судењето за овој предмет го води судијата Осман Шабани, а застапник на обвинението е обвинителката Лиле Стефанова.

Website https://twistmoe.net: Watch Chi's Sweet Adventure (Dub) twistmoe Episode 51 online anime

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://wcostream.cc: Watch The Undertaker and the Dog wcostream Episode Full black clover wcostream

AnimeFreak: Legend of Crystania: The Motion Picture anime episode Full online free at https://animefreak.ws watch anime dub

Metooo: https://www.metooo.io/u/gogoanimebe

Qooh: http://qooh.me/gogoanimelol