June 17, 2019 06:17
Хроника

Сува трева гори на Водно

Сува трева гори на потегот меѓу селата Нерези и Крушопек на падините на Водно, информира за МИА командантот на Противпожарната бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Според него, на терен се две противпожарни екипи кои работат на локализирање на пожарот.

Фото: 24 Инфо

Нови вести

Пронајден труп во распаѓање во Скопје

Igor

Кочанчанец принудувал сограѓанка на секс

Daniela

Десет Пакистанци откриени во џип кај Гевгелија

Daniela