October 30, 2020 23:35
Спорт

Суарез можеби нема да се пресели во Јувентус, тој нема време да добие државјанство

Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи изјави дека клубот најверојатно нема да има време да го ангажира Луис Суарез. Уругвајскиот напаѓач на Барселона веќе пристигна во Торино и на 17 септември  полагаше за италијанскиот пасош.

Клубот од Торино веќе ја искористи квотата за странски фудбалери, па затоа на Суарез му треба италијански пасош.

– Суарез може да биде исклучен од трансфер листата, бидејќи времето за добивање пасош може да се случи подоцна од рокот за трансфер или поднесувањето на пријавата за Лигата на шампионите, изјави Паратичи за „Sky Sports”.