March 27, 2019 02:32
Хроника

Струмичанец со „Фолксваген кеди“ излетал од пат во близина на селото Дабине

На 12.01.2019 година во 04,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица кон с.Дабиле, патничко моторно возило „Фолксваген кеди“ со струмички регистерски таблици, управувано од Ф.С.(21) од с.Радово-струмичко, излетало од патот. На местото на настанот починала сопатничка на возраст од 15 години од с.Радово-струмичко. Возачот и другата сопатничка Н.С.(20) со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Медицинскиот центар во Струмица за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот се врши од страна на увидна екипа од СВР-Струмица.

Нови вести

Македонски државјанин изгоре во Италија

Igor

Пријава против поранешниот градоначалник на Пехчево

Filip

Битолчанец платил 15.500 евра за трактор на германска фирма која не постои

Igor