Uncategorized

Стружанец повреден во сообраќајка во близина на Струга

Едно лице е повредено во сообраќајна незгода што синоќа се случила на излезот од Струга, на регионалниот пат Струга – Дебар.

СВР Охрид денеска соопшти дека во незгодата учествувале две патнички возила „голф”, и „мерцедес” со струшки регистарски ознаки.

– Вчера во 20.30 часот на регионалниот пат Струга – Дебар, случена е сообраќајна несреќа меѓу „голф”, управуван од Д.Г.(37) од Струга и „мерцедес”, управуван од Т.П.(25) од струшкото село Ложани, двете со струшки регистарски ознаки. Во несреќата возачот Д.Г. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Струга, појасни портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

На местото на несреќата, увид извршиле јавен обвинител и полициски екипи.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Bleach (Dub) Episode 363

watch anime dub ANIMEFLIX Death Note

Death Note (Dub)

english dubbed anime WONDER EGG PRIORITY

ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 26