October 26, 2021 20:04
Спорт

Строги антиковид мерки за време на ЗОИ во Пекинг

Остри антиковид мерки и помош за вакцинирање на спортистите, кои ќе настапат на Зимските олимписки игри идната година во Пекинг, најави денеска претседателот на Меѓународниот олимписки комитет (МОК), Томас Бах.

Првиот човек на олимпиското движење испрати писмо до членовите на МОК, националните олимписки комитети, челниците на меѓународните спортски федерации и до самите спортисти.

Првите одложени Олимписки игри во историјата можевме да ги реализираме со единствена и силна поддршка на сите во нашата олимписка заедница, наведе Бах.

Со наближување на зимата, нашиот фокус во целост е насочен кон подготовките за Зимските олимписки игри во Пекинг 2022. Иако пандемијата е сè уште далеку од својот крај, би сакал да ве поттикнам заедно со нашите кинески партнери и пријатели да не се штедиме во напорите. Исто како што тоа го направивме во Токио, ригорозно ќе ги поставиме против пандемиските мерки, со цел да се обезбеди во Пекинг здравје и безбедност за сите олимписки учесници“, порача претседателот на МОК.

Website https://4anime.biz: Watch Pokemon XY: Mega Evolution (Dub) 4anime Episode 4 persona 4 the animation season 2

Koe de Oshigoto! (https://kissanime.mx/m/9AOY) Episode 2

AnimeKisa: Wind: A Breath of Heart (TV) anime episode 13 online free at https://animekisa.in anime websites

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

App roll20: https://app.roll20.net/users/9297468/gogoanimelol

Kdpcommunity: https://www.kdpcommunity.com/s/profile/0052T00000BvJME?language=en_US