Свет

Страшно убиство во Атланта – бебе погодено со куршум во пукотница на две банди

Страшното убиство се случило на улиците на американскиот град Атланта, кога во пукотница која се случила меѓу членови на две банди, еден куршум залутал и погодил шестмесечно бебе додека мајката го возела во автомобил.

Несреќната жена најпрвин не ни видела дека нејзиното дете е погодено затоа што влетала во дожд од куршуми кои бандите ги размениле од две возила. Кога сфатила што се случило, некако успеала да го однесе бебето во болницата Грејди Меморијал, но лекарите можеле само да констатираат смрт.

Полицијата покрена итна истрага за инцидентот.

– Бебето беше случајна жртва на пукањето. Ги ангажиравме сите расположливи сили за решавање на овој случај. Нема да застанеме, ќе работиме во текот на ноќта да ги најдеме виновниците и да и дадеме некои одговори на оваа мајка која го загуби саканото битие – вети шерифот Родни Брајант на прес-конференцијата.

Според неговите зборови, несреќното дете било безгрижно во автомобилот на мајка си, а потоа станало жртва на бесмислено насилство.

– Луѓето денес не можат да го решат проблемот на поинаков начин, но веднаш се фаќаат за оружје. Тоа е многу загрижувачко – истакна Брајант и порача дека треба итно да се направи нешто за да се запре толку големото ширење на оружје на улиците.

– Не смееме повеќе да дозволиме сите овие криминалци да носат оружје и да им се закануваат на обичните, мирни граѓани – заклучи тој.

Слична порака испрати и градоначалникот на Атланта, Андре Дикенс, нагласувајќи дека проблемот со вооружениот криминал е огромен, а одговорните за смртта на бебето сигурно ќе бидат изведени пред лицето на правдата.

– Убиено дете. Тоа е жртва на одлуката на возрасните да носат оружје и да ги решаваат проблемите на тој начин. Ги повикувам сите наши сограѓани да се запрашаат дали навистина ни треба повеќе такво нешто – заклучил Дикенс.

anime heaven. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Attack on Titan Season 2

watch anime free Dragon Ball Super (Dub)

watch anime free My Dress-Up Darling

Naruto: Shippuden Episode 496

Horimiya (Dub)

tải go88