April 19, 2019 23:04
Хроника

Страшна сообраќајка на Стража, се превртел камион со овци, мртви овци и крв насекаде

Страшна сообраќајка на Стража, се превртел камион со овци, мртви овци и крв насекаде

Страшна сообраќајка се случила на планинскиот превој „Стража“ каде што се превртел камион полн со овци.

Камионот се лизгал и се превртел, а во должина од 200 метри можат да се видат мртви овци, односно целиот пат изгледал како кланица.

Се бара ветеринар да дојде на местото за да им помогне на овците.

 

Извор: Фокус

Нови вести

Градежник паднал од покрив на црква и тешко се повредил

Daniela

Со фалс диплома за средно се вработил како возач

Daniela

Обвинение за разбојник кој вооружен ограби казино во Гевгелија

Daniela