January 28, 2022 06:35
Свет

Страшна глетка во Индонезија: Вулканот Семеру исфрла пепел 12 километри на небото

Страшна глетка е снимена во Индонезија. На планината Семеру, вулкан исфрла пепел на 12 километри на небото, додека преплашените локални жители бегаат, спасувајќи животи.

Драматична снимка покажува локалното население како бега од планината додека сивите облаци го исполнуваат небото во сцената на судниот ден, пишува Индепендент

Мештаните се потопени во темнина, бидејќи облакот од пепел станува се поголем, така што густата сончева светлина не може да помине низ него.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime.biz JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

4Anime Pokémon Journeys: The Series

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 22

4Anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

english anime 4Anime Naruto: Shippuden (Dub)