Македонија

Страницата на Пендаровски во изработка, новото име напишано на три јазици

Новата официјална страница на претседателот Стево Пендаровски е во изработка.

Информацијата за изработката на сајтот и новото име на државата Република Северна Македонија се напишани на три јазици: македонски, албански и англиски јазик.

До последниот ден од мандатот на експретседателот Ѓорге Иванов, името на државата на сајтот остана непроменето.

Нови вести

Започна со работа прифатилиште за бездомни и болни кучиња во Тетово

Igor

На Богородица и Табановце за излез се чека од 15 до 30 минути

Igor

Наместо лицемерно да зборува за одговорност, ВМРО-ДПМНЕ да ги повика пратениците кои се обвинети да поднесат оставка

Igor