Скопје

Стојкоски се жали дека Општина Ѓорче Петров нема пари, а троши 6.000 евра за чоколади и сокови

Прес-конференција на СДСМ, Даниела Маркоска, пратеничка на СДСМ 

 
Во време на енергетска криза градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски парите на граѓаните ги троши на непродуктивни трошоци.
Преку два договори Општина Ѓорче Петров потрошила 354.000 денари или речиси 6.000 евра на чоколади, кроасани, сокови и чаеви.
Додека Стојкоски се жали дека општината нема пари, тој средствата од буџетот на општината ги троши на сокови, чаеви и десерти.
Едноставно, со Стојкоски се врати политиката „Немаме за леб а трошиме на чоколадо” на Зоран Ставрески кој сега ја контролира работата на градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ.
Стојкоски бара помош од Владата жалејќи се на високите трошоци за електрична енергија а троши 6.000 евра на непродуктивни трошоци.
Ова почитувани е уште еден доказ за расипништвото на ВМРО-ДПМНЕ и нивните градоначалници.
Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена, наместо за интересите на граѓаните, функционерите, градоначалниците од оваа партија работат единствено за сопствените интереси.

ani watch me. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime stream Boruto: Naruto Next Generations

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

AniWatch Attack on Titan Episode 21

Tokyo Revengers Episode 24 - Uncen

aniwatch app Death Note (Dub)

tải go88