Свет

Стотици илјади Индијанци се капеа во реката Ганг

Стотици илјади хинду верници се капеа во реката Ганг, и покрај тоа што во изминатиот месец бројот на нови случаи на коронавирус во Индија е 30 пати поголем.

Индијците веруваат дека капењето во светата река денес ќе ги измие сите гревови.

Голем број верници учествуваа во капењето во државата Западен Бенгал, но и во Утар Прадеш.

„Секоја година доаѓам во светата бања. Како да го пропуштам тоа оваа година?“, рече еден од верниците, пренесува Танјуг.

Поради ширењето на сојот омикрон, Индија повторно бележи зголемување на случаите на Ковид, но бројот на хоспитализирани е релативно мал.

Во последните 24 часа се регистрирани над 264.000 новозаразени, а починале 315 лица.

anime online. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

BANANA FISH

AnimeDao Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

AnimeDao Attack on Titan Final Season Episode 10

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

Bleach Episode 362