Македонија

Столтенбер: На 6 февруари ќе испишеме историја, ќе го потпишат пристапниот протокол заедно со идната Република Северна Македонија

Столтенбер: На 6 февруари ќе испишеме историја, ќе го потпишат пристапниот протокол заедно со идната Република Северна Македонија 

Генералниот Секретар на НАТО, Јенс Столтенбер напиша на твитер за потпишувањето на пристапниот протокол за членство во НАТО.
„На 6 февруари ќе испишеме историја: НАТО Сојузниците ќе го потпишат пристапниот протокол заедно со идната Република Северна Македонија со Министерот за надворешни работи, Никола Димитров.„

 

 

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

ANIMEFLIX How NOT to Summon a Demon Lord Ω

JUJUTSU KAISEN (Dub)

english dubbed anime Dragon Ball Super (Dub)

ANIMEFLIX Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 11

tải go88