June 29, 2022 00:19
Свет

Столтенберг: Членките на НАТО брзо ќе одлучат за членството на Финска и Шведска

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека е убеден оти членките на НАТО брзо ќе донесат одлука за прием на Финска и Шведска во таа Алијанса.

Столтенберг во обраќањето кон Данска рече и дека верува оти Украина ќе ја добие војната.

Генералниот секретар на НАТО нагласи дека Алијансата е во близок контакт со Финска, Шведска и Турција и дека работи на решавање на загриженоста на Турција, пренесе Танјуг.

go88 quốc tế hack tài xỉu go88 go88 không đăng nhập được facebook

sunwin khuyen mai Sun Win - Cổng Game Bài Macao, Tài Xỉu Số 1 VN sunwin apk ios