Македонија

Столтенберг: Протоколот со Македонија за НАТО ќе биде набргу потпишан

Столтенберг: Протоколот со Македонија за НАТО ќе биде набргу потпишан

Генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг изјави дека протоколот за влез на Македонија во НАТО ќе биде потпишан наскоро, објави дописникот на МИА од Брисел.

Ова следеше откако Преспанскиот договор беше ратификуван и од грчкиот парламент.

Се очекува грчкиот парламент да испрати допис до седиштето во Брисел, каде што потоа ополномоштени дипломати треба да го потпишат протоколот заедно со министерот за надворешни работи на Македонија.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Dragon Ball Super Episode 126

watch animes Gintama

AnimeDao JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 37

Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 2

AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

tải go88