August 12, 2022 01:20
Свет

Столтенберг позитивен на коронавирусот

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг е позитивен на коронавирусот, соопшти портпарол на Алијансата. Столтенберг има благи симптоми и во наредните денови ќе работи од дома, во согласност со белгиските прописи.